Upravit stránku

Ohlédnutí za víkendem (U23, U19, U15, U13)

Beksa Pardubice má za sebou další, téměř bezchybný víkend. Jedinnou porážku si připsal tým U23, který nedokázal přetlačit domácí Zlín. Tým juniorů se vrátil na vítěznou vlnu a tým starších žáků je stále neporažen. Beksa také ovládla obě pardubická derby, když tým U15B nedal šanci SŠB a tým U13 zvítězil nad dívkami z BK Studánka.

U23 Oplatit porážku z domácího prostředí se nepodařilo

SKB Zlín : Beksa Pardubice 93:79

Body: Potoček 23, Brožek 16, Picka 10, Večeřa 9, Svoboda 7, Čejka a Petric po 5, Nalevanko 4.

V neděli v podvečer se vydal pardubický prvoligový celek do Zlína. Tým oslabený o pivoty (Němec, Formánek), ke kterým se při rozcvičování přidal Výcha, teda spoléhal na hru z perimetru. Hned od začátku utkání se domácí ujali vedení, kteří se opírali o silovou hru Zuraba Kereselidzeho, Tomáše Vošlajera (odchovance Pardubic) a Jardy Prášila. Hosté se však brzy přizpůsobili a do šatny na konci prvního poločasu odcházeli se ztrátou 5 bodů. V druhé půli domácí drželi 10 bodové vedení. Ke konci třetí čtvrtiny Zlín díky štastně odraženým míčům a chyb v obraně odskočil na 20 bodové vedení. Načež Pardubice zagresivnili obranu na míči a domácí měli problém s rozehrou. 3 proměněnými trojkami a lehkým košem se Pardubice téměř vrátili do zápasu. Když pět minut do konce byl rozdíl skóre 7 bodů pro Zlín, trenér domácích postavil základní pětku a pardubickým mládežníkům došli fyzické síly. Zlín tak už jen poupravil výsledek na konečných 93 : 79. Naši borci si jistě zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Za to, že po celý zápas byli důstojným soupeřem, vrátili se týmovým výkonem do zápasu a nedali Zlínu výhru zadarmo. Příští pátek 1.12. budeme hrát s Basketbalem Olomouc v hale na Dukle.

U19 Junioři zpátky na vítězné vlně

Beksa Pardubice : Loko Plzeň 108:56

Body: Svoboda 19, Voráč 18, Výcha 14, Picka 12, Pešík 9, Baťa a Svojanovský po 7, Čejka, Knol a Tkadlec po 6, Suchánek 4

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali Plzeň. Již před zápasem jsme očekávali, že budeme v tomto zápase jednoznačným favoritem a tak jsme nechtěli nic podcenit, aby nedošlo k nechtěnému dramatu. Do zápasu jsme vstoupili se sestavou, které se v ostatních zápasech nedostane takové minutáže. I přesto jsme si od úvodních minut dokázali pozvolna budovat větší a větší náskok, až jsme nakonec zápas dovedli do přesvědčivého vítězství 108:56.

Beksa Pardubice : Sršni Písek 95:59

Body: Svoboda 16, Picka 13, Tkadlec a Výcha po 12, Pešík 10, Svojanovský 9, Janata 8, Suchánek 5, Baťa a Čejka po 4, Voráč 2

V neděli nás čekal o poznání kvalitnější soupeř. Tentokrát k nám zavítali Sršni z Písku. Několik členů jejich týmu mělo jistě ještě v paměti zápas z předešlého víkendu, v té samé hale, mezi stejnými týmy akorát v kategorii U17. Minulý týden Sršni dominovali avšak tuto neděli jsme byli připraveni oplatit Písku tento debakl. Zápas nabídl ještě jednu pikantnost, a to bratrský souboj mezi naším Michalem Svobodou a jeho bratrem Martinem v dresu Písku. Úvodní minuty zápasu patřily nám, avšak soupeř se z horšího vstupu do utkání oklepal a zápas se tak vyrovnal. Stále jsme si však udržovali mírné vedení. Po poločase jsme zkvalitnili hru na což soupeř již nedokázal zareagovat a my jsme si tak mohli dokráčet pro další pohodlné vítězství tento víkend. Konečný výsledek 95:59. Odplata za minulý víkend se nám tedy povedla.

U15 Mladé akademiky i tygry zkrotil ŠINDELÁŘ

BA Nymburk : Beksa Pardubice 69:77

Body: Provazník 33 (13 doskoků, 6 získaných faulů, 5 zisků), Šindelář 15 (8 doskoků, 4 získané fauly), Chmelík 8 (8 doskoků), Hejzlar 6 (4 zisky), Mrázek 5 (4 ztráty, TH 3/3), Kouba 3, Škoda 3, M. Půlpán 2 (6 doskoků, 4 získané fauly, 4 ztráty), Kvapil 2, T. Půlpán 0 (7 doskoků).

Před zápasem v Nymburce jsme byli poněkud znejistění kvůli absenci mnoha hráčů, ale naštěstí jsme do něho dobře vstoupili a v 9. minutě vedli už 5 – 17. Zásluhou nejrůznějších možných nevynucených chyb to 10 minut poté ale bylo pouze 28 – 32 a zápas prakticky začínal znovu. Po světlých okamžicích MRÁZKA jsme ale znovu odskočili a trojka KOUBY s klaksonem nám vrátila devítibodový náskok z konce první čtvrtiny. Po přestávce zase začali lépe domácí, snížili na 37 – 41 a tak teprve od poloviny třetí části hry se skóre začalo pohybovat kýženým směrem. Bylo to zejména zásluhou rychlých 10 bodů tentokráte bojovného ŠINDELÁŘE, po jehož druhé trojce v rychlém sledu už bylo v podstatě hotovo – 43 – 57 v 26. minutě hry. V 35. to bylo již 52 – 71, ale četná střídání ovlivnila závěr utkání a umožnila domácím zkorigovat na přijatelných 69 – 77.

Nás může těšit, že tým uspěl i bez nemocné duše týmu – rozehrávače FIDLERA, jakož i bez další pětice hráčů, což mimo jiné trenérovi umožnilo dát první šanci poctivě trénujícímu Vojtovi KVAPILOVI a ten rozhodně nezklamal. Ukazuje se, že máme rezervy nejenom ve hře (např. 24 ztrát v tomto utkání), ale i ty mnohem příjemnější – v možnosti sáhnout do zásob, když si to situace vyžádá.

BŠ Tygři Praha : Beksa Pardubice 75:86

Body: Šindelář 26 (7 doskoků, trojky 3/2), Provazník 16 (11 doskoků, 4 zisky), O. Husták 9 (15 doskoků, 4 ztráty TH 3/3), M. Půlpán 9 (4 získané fauly, 6 ztrát), Chmelík 8 (4 doskoky, 4 zisky), Plaček 6 (6 doskoků), Škoda 5 (8 zisků), Hejzlar 5, Šidlichovský 2 (4 zisky, z pod koše 5/0), Kouba 0, A. Husták 0 (4 ztráty).

Na konci basketbalového světa, na umělém povrchu jenečské haly, jsme věřili ve snadnější průběh, neboť nám oproti sobotě přibyl trojlístek „hradeckých „ posil – bratři HUSTÁKOVÉ a ŠIDLICHOVSKÝ. Začátek zápasu také proběhl vcelku dle očekávání, v 8. minutě jsme sice vedli pouze 11-17, ale dle optického pohledu na dění na hřišti to vypadalo nadějněji. Žel – po prostřídání základní sestavy se obraz hry úplně změnil a tygři začali kousat. Brzy obrátili nepříznivý vývoj skóre a až do poloviny třetí části hry byli neustále o kus vpředu. Za stavu 53 – 46 pro tygry však začal úřadovat do té doby nevýrazný ŠINDELÁŘ a 20 body v rozmezí 6 minut hry rozvášněné tygry zkrotil na klidná bezzubá mláďátka. Ve 34. minutě již to zejména jeho zásluhou bylo 61 – 74 a tak se závěr dohrával podle našich not. Pochvalu za výborné pokrytí obvyklého vůdce tygří smečky WEIGA zaslouží i ŠKODA, po oba zápasy byli hodně aktivní HEJZLAR s CHMELÍKEM, bodově jako obvykle tým táhnul PROVAZNÍK, na němž však v neděli bylo vidět, jak moc potřebuje dobít baterky po náročném programu. Výrazně se v neděli prosazoval i Ondra HUSTÁK, zatímco jeho bratrovi Adamovi velká benevolence rozhodčích při podkošových soubojích vůbec nevoněla. Konkurence v týmu narůstá, a to je zejména z pohledu jeho vzdálenější budoucnosti určitě jenom dobře.

U15 B Pardubické derby pro Beksu

Beksa Pardubice : SŠB Pardubice 68:25

Body: Sádovský 14, Půlpán 13, Kvapil 12, Vlček 10, Ulrych 8, Dvořák 7, Horáček 2, Procházka 2.

Beksa Pardubice : SŠB Pardubice 86:19

Body: Půlpán 18, Dvořák 15, Vlček 12, Procházka 11, Kvapil a Sádovský 8, Bílek a Ulrych 4, Bareš, Horáček a Votke 2.

Oproti poslednímu, nepříliš vydařenému výjezdu jako by se k naší radosti karta konečně obrátila na lepší stranu. Těžko říct jestli to bylo kvůli tomu, že by se naši borci sami zamysleli nad svými předchozími slabšími výkony nebo se jim snad tolik zvedla nálada díky přítomnosti jejich zatím ještě indisponovaných spoluhráčů Michala Priessnitze a Adama Rejdy? Díky této viditelné chuti po hře byla vidět dobrá práce v obraně a hlavně z hlediska doskoku, kdy už jsme nezapomněli odstavovat naše protihráče a mohli jsme díky snadno doskočeným míčům snadno přejít do protiútoku a dát jednoduché koše. Stejně tak v útoku byl vidět pohyb hráčů bez míče a na míč si sáhlo několikrát i všech pět hráčů, takže jsme měli možnost k volné střele díky čemuž jsme se několikrát trefili i z dálky. Nicméně i když je pokrok znatelný a naše míra soustředěnosti vydržela v prvním zápase celý první poločas a k tomu potom ještě polovinu čtvrté čtvrtiny, v druhém zápase zase rovnou celé tři čtvrtiny ze zápasu, tak ještě stále není co slavit, protože jestli chceme hrát proti silnějším a vyrovnanějším týmům musí naše soustředěnost vydržet po celou dobu zápasu.

U13 Pardubické derby pro kluky z Beksy

Beksa Pardubice : BK Studánka 66:32

Body: Chimiák 13, Fiedler 12, Kment 9, Novák 8, Bílek a Fecko po 6, Rampach 4, Klimeš, Kotěra , Vitvar a Vondráček po 2.

Beksa Pardubice : BK Studánka 75:26

Body: Bílek 22, Vondráček 11, Fecko, Chimiák a Rampach po 10, Fiedler 6, Kotěra 4, Novák 2.

Ve čtvrtek odehráli naši starší minižáci utkání se Studánkou Pardubice. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně tak to bylo velice vyrovnané utkání. Rozhodovalo naše lepší proměňování šancí. Oba týmy zdobila obrana po celém hřišti. V obou zápasech jsme lépe kombinovali a soupeře tak donutili k obranným chybám, které jsme pak trestali nájezdem na koš. Kluci celý zápas bojovali o každý míč a za to zaslouží pochvalu.