Upravit stránku

Junioři na turnaji v Polsku

Dva velmi kvalitní zápasy proti špičkovým polským týmům odehrála Beksa na mezinárodním turnaji ve Varšavě. V kádru figurovali i čtyři hráči juniorského týmu BK Vividbooks Pardubice.

Pardubickým trenérům scházelo v Polsku hned pět hráčů základní rotace.

Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem reprezentovali Českou republiku v zápasech kvalifikaci mistrovství Evropy 2022 ve Vilniusu, zdravotní problémy do Polska nepustily Michala Svojanovského, Davida Škrance a Jakuba Merešše. Navíc Josef Potoček musel vynechat úvodní sobotní duel s Legií Varšava a naskočil až do nedělního utkání s Ostravou (v něm byl s 18 body naším nejlepším střelcem). V dvanáctičlenné nominaci tak figurovalo celkem DEVĚT členů výběrové tréninkové skupiny Golden Talents!

A všichni dostali od trenérského dua Ken Scalabroni-Adam Konvalinka značný herní prostor, a to v obou zápasech.

Nejvíce minut odehráli rozehrávači Michal Svoboda (celkem 57) s Tomášem Tkadlecem (34), kteří již patří ke stabilním členům A-týmu, stejně jako pivot Ondřej Výcha (19,5 minuty). Další podkošový hráč Jakub Čejka strávil na palubovce více než 15 minut a nesmírně cenné herní zkušenosti nasbíral i kvartet juniorů Lukáš Hřebík-Tomáš Dvořák-Vojtěch Kalný-Jan Rolenc.
Děkujeme za podporu městu Pardubice
Lukáš Hřebík: Motivuje mě to do další práce

"Jsem strašně rád za minuty, které mi trenéři dali, a že jsem měl příležitost se porovnat s jinými hráči," váží si osmnáctiletý rozehrávač Lukáš Hřebík možnosti mezinárodní konfrontace. "Soupeři byli velice kvalitní, vždyť v sobotu jsme porovnali naše síly s druhým týmem polské ligy," vyzvedl kvalitu hostitelské Legie Varšava, která má v ligové soutěži vysoce kladnou bilanci výher a porážek 11/3 (na domácí palubovce, kde se konal víkendový turnaj, dokonce stoprocentních 9/0)!

V úvodním duelu s Varšavou, krátce po vystřídání, se "Hřébovi" povedlo skórovat: za trojkovým obloukem převzal míč a nájezdem na levou ruku skóroval i přes dva bránící hráče Legie!!! "Pocity ze hry mám skvělé... Nikdy jsem si nedokázal představit, že budu moct hrát s hráči A-týmu, a dokonce za něj i skórovat," dal najevo radost z úspěšného zakončení. "Snažil jsem se plnit to, co po nás trenér chtěl. Své výkony snad můžu hodnotit kladně, ale určitě je vždy co zlepšovat." Jaký dojem měl z týmových výkonů? "Přijeli jsme do Polska s velmi mladým týmem, ale neřekl bych, že to bylo nějak znát. Myslím si, že jsme byli schopni hrát vyrovnaný basketbal." Výsledky dávají Lukášovi za pravdu: Varšavě jsme podlehli o 7 bodů, Ostravě o jediný bod.

Lukáš Hřebík patří mezi opěrné hráče extraligového týmu U19 trenéra Dušana Bohunického.

Jak sám říká, výjezd do Polska a herní příležitost ve dvou náročných zápasech je pro něj hodně motivující. "Tahle příležitost mi ukázala, že jsem schopný hrát i proti takovýmto soupeřům. Určitě mě to motivuje do další práce," přikývl talentovaný rozehrávač. "Už když vejdete do haly, vidíte to velké hřiště, kamery, celkově tu atmosféru.... Už to samo o sobě vás prostě musí motivovat. Jak už jsem říkal, pro mě je to velká motivace do další práce. Jsem vděčný, že jsem ve Varšavě mohl být."

Nahoru