Upravit stránku

Evropské "poprvé"

Svůj první zápas v A-týmu Beksy v rámci evropských pohárů má za sebou talentovaný rozehrávač Michal Svojanovský.

Pardubičtí basketbalisté zatím procházejí základní fází Alpe Adria Cupu bez jediného zaváhání. Své páté vítězství ve skupině A, díky němuž stvrdili svůj postup do play-off, přidali v úterý 17. prosince v chorvatském Škrljevu, kde triumfovali jedenáctibodovým rozdílem 77:66. Toto utkání se jistě zapíše do paměti zejména osmnáctiletému rozehrávači Michalovi Svojanovskému. Člen výběrové tréninkové skupiny Golden Talents totiž nejenže premiérově nastoupil v utkání evropského poháru, ale rovnou zapsal své první body. Na palubovce strávil více než 13 minut a zaznamenal po 2 bodech, asistencích, doskocích i získaných míčích.

"Ze zápasu mám dobré pocity. I přesto, že šlo o můj první zápas v evropském poháru, jsem nebyl tak nervózní a snažil se plnit hlavně pokyny, které po mně chtěli trenéři," vyznal se Svojda ze svých pocitů. "Snažil se hrát pro spoluhráče, zastoupit na chvíli Pulpyho (Viktora Půlpána), když potřeboval nasbírat síly do koncovky, a myslím že to vycházelo. Doufám, že se nám podaří přenést tuhle týmovou hru a bojovnost i do dalších zápasů v sezoně."

V Chorvatsku se dařilo i druhému zástupci Golden Talents v mužském týmu Beksy.

Dvacetiletý rozehrávač Michal Svoboda strávil na palubovce dokonce téměř 22 minut a patřil mezi nejvytíženější hráče svého týmu. O jeho přínosu nejlépe svědčí pohled do statistik, vždyť "Freedom", jak je Michal přezdíván, přispěl k cennému vítězství 13 body (proměnil 3 z pěti tříbodových pokusů, jednu střelu za dva body i oba dva trestné hody), 5 získanými míči (!!) a 2 asistencemi (koeficient užitečnosti 15)!