Upravit stránku

Dvořkův velký den

Když se chce, tak to jde.

Znáte tohle české přísloví? Talentovaný basketbalista Tomáš Dvořák se jím rozhodně řídí!

Holický odchovanec má za sebou hodně zajímavé období. V listopadové reprezentační přestávce se člen tréninkové skupiny Golden Talents zapojil do tréninkového procesu A-týmu BK JIP Pardubice, po několika dnech tréninků odcestoval i na kvalitní mezinárodní turnaj do Varšavy, kde dostal od trenérů v obou zápasech velmi slušnou minutáž (proti domácí Legii Varšava odehrál 11 minut a proti Ostravě 11,5 minuty) a svými výkony a nasazením si řekl o další šanci.

Ta přišla velmi záhy: na začátku prosince byl dopsán na ligovou soupisku Beksy a ve čtvrtek 3. prosince už si užíval svůj premiérový start v české nejvyšší soutěži!!! "Bylo to super, mám další zkušenosti," radoval se Tomáš Dvořák ve čtvrtek večer, kdy mohl mít radost nejen z toho, že si "odškrtl" své první ligové utkání (odehrál v něm závěrečných 80 sekund), ale i z přesvědčivého vítězství pardubického klubu v poměru 101:79. "Kouč Scalabroni mě tam nakonec dal, za což jsem samozřejmě moc rád," vážil si jedinečné příležitosti.

Jaké pocity se v něm mísily bezprostředně po skončení zápasu?

"Super," pousmál se a jal se porovnávat nejvyšší mužskou soutěž s juniorskou kategorií. "Je to úplně něco jiného, než zápasy v juniorech. Tam se hraje rychleji dopředu, není to tak organizovaný basket, jako v mužské lize. Platí to hlavně o útoku, v obraně bych řekl, že až tak velký rozdíl není," vypozoroval. K sobě samému jen stručně poznamenal: "Pořád je prostor se zlepšovat," doplnil závěrem jeden z pardubických "Goldenů".